מטביעה באוקינוס אתגרי החיים עד להגעה לחוף מבטחים

9/3/2015
שרה ודוד, זוג +5, הגיעו לחסדי ל"ב כשהם נמצאים בקריסה כלכלית ונפשית. המכתב שהם שלחו אודות השתתפותם בתוכנית 'משפחה בפלוס' מרגש ביותר.
עונג רב הוא לנו לסכם תקופה כה נפלאה של עבודה והתעלות רוחנית וגשמית כאחד. 
 
שרה: (שם בדוי. השם שמור במערכת)
אני הגעתי לחסדי לב שבורה ורצוצה לאחר תקופה מאוד קשה בחיי שגררה שרשרת בעיות ותסביכים בכמה מישורים. וב"ה בעקבות התהליך הנפלא שזכינו לעבור עם הללי, בו נגענו באינספור נושאים, כאשר כל נושא קיבל את הכבוד הראוי לו עד אשר הגענו לשורשו מיצויו וכמובן לפתרונו.
 
אנסה לציין ולפרט את עיקרי הדברים עד כמה שניתן להעלות בכתב תהליך כה נפלא שהיה בבחינת "מעט המחזיק את המרובה":
1. השתחררתי מהרבה עומסים שסחבתי מבית הילדות.  
הללי (יועצת אישית-זוגית בחסדי ל"ב) לימדה אותי ליצור מערכת יחסים חדשה, נכונה ובריאה בהתנהלות מול הוריי. כתוצאה מכך ניסכו בי כוחות חדשים ואנרגיות טובות שלא היו קודם.
2. כמו כן בעקבות הנ"ל התפנה לי מקום ליוזמה ועשייה בתחום התעסוקה:
א) בחודשיים האחרונים פעלתי להשלמת לימודי התעודה שלי
ב) נרשמתי ללימודי תואר ראשון
ג) שלחתי קורות חיים, שעשיתי עם יעל, והתקבלתי לעבודה במשרה חלקית ואני ממשיכה לחפש השלמה למשרה מלאה.
3. מתחילת התהליך ירדתי 10 ק"ג כתוצאה מהכוונה בנושא  "אכילה רגשית". בנוסף חזרתי לכושר בזכות שחרור המועקות, שמנעו ממני לצאת מהבית וכל שכן לעבוד. קיבלתי מוטיבציה והתחדשות וכיום אני מתעמלת בהתמדה ובעקביות.
4. בנושא חינוך ילדים קיבלנו הרבה טיפים ועצות מעשיות לייעול וניהול הבית
5. התלות בבעל ועצמאות- נושא זה היווה  בעבורנו קושי עצום בפרנסה, משום שהיה ברור לי שאם בעלי יוצא לעבוד זה יפגע בילדים ובזוגיות. וכיום ב"ה הוא עובד ולא רק שזה לא פוגע אלא משבח את כל ההתנהלות בביתנו. בנוסף זה גרם לכך שנהייתי יותר עצמאית ולמדתי להתמודד עם דברים שקודם לא העזתי אפילו לנסות. 
6. לא האמנתי שאצא לעבוד בשנים הקרובות, היות ועבורי הייתה השקפת עולם מאוד ברורה- אמא או קריירה! זה לא הולך יחד! ושאיפתי הייתה  כמובן להיות אמא! במלוא מובן המילה. כך שמבחינתי אם הללי הצליחה להוציא אותי מהבית היא כנראה קוסמת חוץ ממאמנת.... הללי לימדה אותי איך להישאר אמא טובה וגם לפרנס בלי שזה יפגע אחד בשני אלא בדיוק ההיפך. מדהים!!!!! 
7. בחינה זוגית קיבלנו הרבה כלים מעשיים לשיפור והעצמה במערכת היחסים הזוגית.  נפלא ביותר!!!!
 
לסיכום:
עם כל הצידה בידי יוצאת אני, עם הפנים קדימה וחזון לעתיד, להמשך התקדמות והתעלות, במסלול חיי בדרך העולה בית ה' מלווה בקרן אור שלעולם לא תיכבה - הללי.
תם ולגמרי לא נשלם! יש לי עוד הרבה מה לומר, אך אפנה את הבמה לבעלי היקר, שגם לו יש הרבה מה לומר על התהליך  הנפלא שהוא חווה.
 
דוד: (שם בדוי. השם שמור במערכת)
ברצוני להביע בכתב את השינויים הדרמטיים שעברו על משפחתי בעקבות התהליך ב"חסדי לב" בכלל ועם גב' להב בפרט.
בתחילה לא ממש הבנתי מה יועיל עבורנו התהליך מכיוון שברור שצריך להגדיל הכנסה ולמעט בהוצאות וברור שבלי רישום מדויק של הנ"ל אי אפשר לשלוט, כמו כן ברור שבלי ששני בני הזוג יעבדו הרי "שהקומץ לא ישביע את הארי" ולכן חשבתי שחוץ מקורסים אין הארגון יכול להועיל לי במאומה.
אשתי מאוד לחצה שנלך יחד וכדי לרצות אותה ומבלי לתת הרבה סיכויים לשינוי נכנסתי לתוכנית.
 
התוצאות והמסקנות שנוכחתי לראות הן:
במקרה שלנו- ההתנהלות הכלכלית הייתה כושלת שנבעה בעיקר מבעיות בפן הזוגי והאישי, ורק כאשר קיבלנו טיפול מקצועי ומנוסה הצלחנו להתגבר על כל זה ויותר.
הגב' להב (-הללי) הצליחה במינימום זמן לשחרר אותנו מולה לחלוטין ולתת לנו הרגשה של אמון.
בסייעתא דשמיא עצומה ובכישרון יוצא דופן ממש, הצליחה לרדת לנבכי נפשנו באלגנטיות מרשימה ודרך ארץ מופלג
והכי מדהים שהיא הצליחה להעביר לנו בהבנה מלאה ומודעות אמיתית את כל מה שלא הבנו למרות אין ספור קריאת ספרים והרצאות.
כדי לפרט את כל מה שחווינו ראוי לכתוב מחברת שלימה. ואני רוצה להוסיף שהרבה יותר ממה שקיבלנו עם הגב' להב (-הללי. הערת המערכת) בפגישות ב"חסדי לב", היא הואילה בטובה הגדול ובמסירות נפש אמיתית להיטיב ,לעזור ולהקדיש לנו טלפונית בלי סוף שעות, כולל ביקור בית שערכה מיוזמתה הברוכה.
אנסה לפרט בצורה קונקרטית את "חומות ברלין" שהיא פוררה כנגד כל הסיכויים(שחשבתי לפחות)
ביתנו קרס ממש מבחינה כלכלית ועכשיו אני מבין שהיה עתיד להיחרב ממש!!!
אשתי הייתה אחרי דיכאון לידה מתמשך, וחרף כל מאמציי שכללו עזיבת מקום עבודה מסודר ויותר עזרה בבית עדיין לא הצליחה לתפקד בבית כולל דברים מינימליים מאוד, כך שלצאת לעבודה אפילו לא חלמנו בחלום הכי ורוד.
אני עצמי לא יכולתי לדמיין שאי פעם אדייק ואצליח לערוך רישומים של הוצאות והכנסות, שאצליח לנהל יום עם תכנון, אפילו מינימלי, דבר שמאוד הפריע לי להשתלב במקומות עבודה (איחורים, שכחה...).
טבעתי ממש באוקיינוס המטלות והאתגרים של החיים. שקענו במאמצי הישרדות ומזעור נזקים!!
תכנון עתידי והצבת יעדים הס מלהזכיר
מי שיראה את תמונת המצב לפני הגב' להב ותמונת המצב של היום (ולמרות שאני רק באמצע העבודה שהשכילה לברור לי ולדאוג שאבין את התמונה בצורה מוחשית ועמוקה) יתקשה להאמין שזה אמיתי, הייתי אומר שכל בר דעת לא היה מאמין בכלל.
היום הבית שלנו כמעט "מתוקתק" לגמרי, אשתי הפכה את העולם כדי לעבוד במקצוע שלה השלימה לימודי תעודה ואף נרשמה ללימודי תואר ראשון. ומצאה עבודה .
כמו כן, ההתנהלות בבית עם הילדים שודרגה לטובה לאין ערוך ויצרה אוירה טובה יותר.
  
אני מרגיש משוחרר ופנוי לעבודה, מה שלא התאפשר קודם לכן מחוסר תפקוד של אשתי ומחוסר ארגון משווע שלי.
כיום אני מנהל שבוע עם יומן, דבר שלא הכרתי קודם ולא היה בר שימוש עבורי הפך להיות יד ימיני. אני מבצע רישום יומיומי של הוצאות והכנסות ומעביר לאשתי שתעדכן בתוכנה.
אגב, לא היה לנו מחשב מעולם ואף התנגדנו לכך, בזכות גב' להב שינינו את דעתנו, קנינו מחשב ואנו נעזרים בו לניהול הכלכלי  מעל ומעבר למצופה.
ב"ה לא רק שאני עובד במקצוע שלי אלא אני עובד כעצמאי בתחום ומנהל רישומים, הזמנות, מעקבים על שביעות רצון הלקוחות וכו'.
אמנם עדיין לא עסק משגשג אבל מכניס רווחים של  3000-4000 ₪  לחודש,
כבר מההתחלה ועוד יחסית לאוקיינוס המוגבלויות שלי -זה ממש נס!!!

אין לי צל של ספק שבדרך הטבע כל הנ"ל לא היה קורה בלי גב' להב, שבעזרת כישוריה המדהימים באופן יוצא מן הכלל הרימה את הבית שלנו על הרגליים וב"ה כיום אנחנו במגמת טיפוס וצמיחה קדימה.
ארגון "חסדי לב" השכיל להבין ,שלא כמו בתפיסה הרווחת, שלא רק בגלל הבעיות הכלכליות כל שאר התחומים בבית מתדרדרים אלא שבגלל הבעיות האישיות והזוגיות המצב הכלכלי תקוע וחוזר חלילה... בזכות ההשקעה שלכם בפגישות של אימון אישי זוגי ובבחירת צוות מסור ומקצועי  זכינו לא רק ללמוד  ניהול כלכלי אלא עברנו מהפך בכל הפרמטרים.
עברנו שינוי קיצוני ביותר שניתן להגדיר זאת "עידן הללי ועידן טרום הללי"

אני חושב שארגון "חסדי לב" הינו מקום מדהים הנותן כלים נפלאים לחיים ועוזר בצורה משמעותית באמת.
לדעתי העוגן המרכזי ועמוד התומך בהצלחת "החינוך מחדש" היא ללא שום ספק האישה המדהימה הזאת שנמצאת במקום הכי נכון בזמן הכי נכון !
שמצליחה לצבוע את הכול בצבעים של שמחה ולהפיח נשמה כדי שזה יחזיק מעמד באמת ושהשינוי יהיה מהותי עמוק ואמיתי
אם תוכלו להוסיף שעות בתחום זה בוודאי ובוודאי ייתן הרבה יותר פירות ויוכיח את עצמו מהר מאוד כמשתלם לחלוטין
 
לסיכום על קצה המזלג ועל הרגל אחת אנו אסירי תודה לארגון "חסדי לב" בכלל ולגב' הללי להב המהוללה בפרט.
 
תודה.