בשעה טובה: נפתח קורס ניהול עסקי לנשים

12/7/2016
אתמול נפתח קורס לבעלות עסק שיעברו תהליך למידה מקצועי לניהול העסק שלהם עם היועצת העסקית קרן תמיר.
 
 
לכולם ברור שלפתוח עסק ולנהל אותו נכון, זה לא דבר של מה בכך ולא לכל אחד יש את התכונות והמסוגלות לכך. כבעל עסק עליך ללמוד ולהתפתח כל הזמן, להרגיש את השוק, להיות עירני לשינויים, לשווק נכון מול כל המתחרים וליצור בהמשך בידול עסקי. ניהול עסק הינו אתגר מורכב הכולל בתוכו תחומים רבים כגון: הנעת עובדים, שיווק והפצה, לוגיסטיקה, רכש, מימון ועוד אלמנטים שבלעדיהם אי אפשר ליצור הצלחה אמיתית בעסק. אחת הטעויות הנפוצות של בעל עסק היא התחושה שהוא יודעים הכל והכי טוב ולא פתוח לשמוע כיוונים אחרים אבל אז הוא נכנס לקשיים ומחפש מוצא. לכן, יותר ויותר אנשים מבינים כי ניהול עסק הוא דבר שמצריך את גיוס כל המשאבים הרלוונטיים וחשוב מאוד לקבל לגביו ייעוץ מאדם שמכיר היטב את כל היבטי העסק.
בשעה טובה נפתח אתמול קורס ניהול עסק לבעלות עסק קיים במכללה לצמיחה כלכלית בצפת. למרות ביקוש שיא להיכנס לקורס לקבלת ליווי עסקי ע"י קרן תמיר, היועצת העסקית המוכשרת, לקורס התקבלו בסופו של דבר 18 נשים העומדות בקריטריונים הנדרשים. בקורס של קרן יקבלו הנשים כלים והתייחסות לכל האלמנטים שמרכיבים את הפעלת העסק, כולל פרקטיקה ברורה, מה שיבהיר עבורן את התמונה הכוללת, יפתור דילמות המתעוררות ויקל עליהן בניהול העסק, בפועל.
התוצאה של קורס מסוג זה, היא גיבוש ממוקד וחשוב ביותר של העסק, עבודה סדנאית במהלך הקורס המניעה לעשייה מיידית ויצירת דרך מאוזנת ובטוחה לביצוע מהלכים קריטיים שימנעו את סיכון העסק, את כישלונו ואת ההפסדים שיכולים להיות צפויים מכך ובמקביל חיזוק הביטחון העצמי שלהן בהצגת העסק לסביבה, מול קונים, ספקים ומול עצמן. בסיום הקורס יקבלו המשתתפות תעודה מטעם המכללה לצמיחה כלכלית.