מצריכה רגשית להתנהלות נכונה כלכלית

6/15/2017
"זו ממש הרגשה טובה וכיפית לצרוך נכון יותר ולחסוך הרבה אלפי שקלים בחודש! " כך כתב משה במייל ששלח ליהודה יזרעאלי המאמן הכלכלי בחסדי ל"ב.
 
משה וחיה הם בני 37, להם 6 ילדים כשהקטן בן שנה וחצי. שניהם עובדים אך מודעים לכך שמתנהלים באופן לא נכון עם כסף - מבצעים קניות "מהבטן", בלי חשיבה מוקדמת ובלי תכנון. הם אומנם ניסו לפעמים לעקוב ולצמצם הוצאות אבל לא התמידו. חיה עובדת בתחום החינוך ולבעלה יש עסק עצמאי של נגרות בצפת. משהו חשוב שהם כבר יישמו לפני -  היתה קיימת מראש הפרדה מוחלטת בין חשבון העסק לחשבון הבית. סך גובה הכנסות שלהם הוא כ18 אלף בחודש כשההוצאות בערך אותו סכום. המשמעות היא שהם חיים את הרגע בלי יכולת להתקדם או לחסוך לעתידם ועתיד ילדיהם. בני הזוג החליטו לקחת אחריות על חייהם ונכנסו לתוכנית העצמה כלכלית  - "משפחה בפלוס".

הנה חלק מתוכנו של המכתב ששלחה המשפחה למאמן הכלכלי יהודה יזרעאלי, חודשיים לאחר שסיימו השתתפותם התוכנית:
"יהודה, אני חייב לספר לך שמאז שגזרתי את הוויזות, שינינו את כל ההרגלים שלנו. וכל מה שדיברנו במהלך התוכנית "שלא יושם", פתאום היה כל כך רלוונטי. אנחנו ממש שמחים שעברנו את התהליך הזה. פשוט מה שחסר לפעמים לאנשים זה הרצון האמיתי... למרות שהיינו בתהליך, לא הרגשתי את ה'דרייב' הפנימי לבצע את הדברים בפועל. ברגע שחטפתי ג'ננה (שיגעון - ר.ק.) על כרטיסי הוויזה שהרגשתי שאני פשוט לא מסוגל יותר, זה הביא לשינוי. מאז אנחנו מיישמים הרבה דברים ממה שדיברתי איתך. זו ממש הרגשה טובה וכיפית לצרוך נכון יותר ולחסוך הרבה בחודש (שינוי של אלפי שקלים בחודש!). תודה רבה. לגבי המשכנתא, אני ממש בהקדם אפנה אליך".

בחסדי ל"ב שמים את המשפחה במרכז ומעניקים ליווי הוליסטי שמאפשר לשינוי להתחולל.
על התוכנית "משפחה בפלוס - כאן
מוזמנים ליצור עמנו קשר -  כאן.