קהל היעד: משפחות המתמודדות לאורך זמן עם החיים בעוני או על סף העוני.

מה אנחנו מציעים? תכנית לשיקום החוסן הכלכלי של משקי בית. התכנית אורכת עד שנה וכוללת עד 43 שעות ייעוץ וליווי המותאמות לצרכיה האישיים של כל משפחה (עבור חלק מהמשפחות יארך חודשים ספורים – תלוי בצורך).
עם כל משפחה עובד צוות של יועצים מהשורה הראשונה המאפשר למשפחות תהליך של למידה, רכישת כלים להתמודדות והשגה של שינוי ממשי באיכות החיים.


התכנית מתמקדת בשלושה אפיקים:

1. ניהול כלכלי של משק הבית: מיפוי המצב הקיים ונקודות התורפה ובניית תכנית עבודה לשיקום ההתנהלות הכלכלית. התהליך כולל לימוד וחניכה לניהול מושכל של התקציב המשפחתי, רכישת כלים לתכנון
ושליטה בהוצאות המשפחה בטווח הקצר והארוך, הכוונה ויעוץ להתנהלות מול מוסדות פיננסיים, חינוך כלכלי לילדים ורתימת משק הבית לתהליך ההבראה.

2. אימון תעסוקתי: עבור מועסקים, אפשרויות למיצוי זכויות והגדלת פוטנציאל ההשתכרות. עבור מי שאינם מועסקים התכנית מציעה חניכה לניסוח חזון תעסוקתי, גיבוש אסטרטגיהלחיפוש עבודה מתאימה,
הכנה לראיונות עבודה, כתיבת קורות חיים ובדיקת התכנות להקמת עסקים זעירים.

3. אימון אישי ומשפחתי: שינוי מהותי של הרגלים ואורחות חיים לא יכול להיעשות במנותק מההקשר האישי והמשפחתי. הליווי האישי והמשפחתי נועדו לאפשר לבני הזוג להתמודד עם חסמים רגשיים שמגבילים
את היכולת להשיג שינוי משמשך באיכות החיים של התא המשפחתי. תמיכה מקצועית בהיבטים של תקשורת בין בני זוג, תקשורת שבין הורים לילדיהם ועכבות אישיות מאפשרת להשיג שינוי משמעותי ומתמשך.
 
הצוות המקצועי: לכל משפחה צמוד "קייס מנג'ר" - חונך בעל רקע מקצועי טיפולי אשר מלווה את המשפחה לאורך כל התהליך. ה"קייס מנג'ר" יבנה עבור המשפחה את תמהיל הליווי אשר יענה באופן המיטבי
על צרכיה בתחום האימון הכלכלי, האימון התעסוקתי והאימון המשפחתי-אישי. בהתאם תבנה תכנית ליווי וחניכה אשר תשלב, לצד הליווי האישי, מסגרת חניכה וליווי של מאמן כלכלת משפחה ומאמן תעסוקתי.
 
תכניות המשך: בוגרי "משפחה בפלוס" שפנו להקמת עסקים זעירים זוכים לליווי מתמשך במסגרת תכנית "מצפן ליזמות".

וזה עובד! בתום שנה של ליווי ואימון מקצועי ואישי במסגרת "משפחה בפלוס", ניכר כי חלו תמורות משמעותיות בהתנהלותן של רוב המשפחות שהשתתפו בסקר.

 
   
   התכנית פועלת בשיתוף ובסיוע של