משפחה בפלוס- סוגרים חשבון עם המינוס

 

קושי כלכלי - בעיה או סימפטום?
תהליך שיקום החוסן הכלכלי של משפחות המעניק שעות ייעוץ לכ-60 בעלי משפחות לאורך תקופה של שנה. הנחת היסוד של הפרויקט הינה שעוני כלכלי הינו סימפטום לבעיות אחרות ועובד במקביל אליהן. בין בעיות אלו ניתן למנות מחלוקת על סדרי העדיפויות המשפחתיים, העדר חזון משפחתי או קושי בתהליך קבלת ההחלטות הכלכליות, אי מיצוי כושר ההשתכרות המשפחתי ועוד. כפועל יוצא מכך, הטיפול ב"משפחה בפלוס" הינו טיפול הוליסטי.  המשפחה מקבלת ליווי בארבעה תחומים: כלכלת המשפחה, תעסוקה, אימון אישי ואימון משפחתי. בסופו של התהליך המשפחה מגדירה עבור עצמה חזון משותף, סדרי עדיפויות המקובלים על כולם, ותכנית פעולה שתאפשר לה להתמודד עם משברים קטנים ובינוניים שיקרו בדרכה בעתיד. 

בעקבות ההשתתפות:
מבדיקות מדגמיות שנערכו לפני ואחרי השתתפות משפחות בתוכנית, התוצאות מורות כי 76% מבוגרי "משפחה בפלוס" מדווחים על תכנון מקדים של הוצאות המשפחה, בהשוואה ל 25% לפני ההשתתפות בתכנית. 65% מדווחים על ניהול משא ומתן עם סניף הבנק על גובה עמלות במידת הצורך, בהשוואה ל 31% לפני ההשתתפות בתכנית. באפיק השיקומי מדווחים 75% מהבוגרים על צמצום חובותיהם. 81% מדווחים על צמצום הוצאותיהם ו 56% מדווחים על הגדלה בהכנסותיהם. 


חזון:  "משפחה ב+" תהווה בית למשפחות, מקור לידע ועוצמה, המאפשרות למשפחות לצמוח לעצמאות כלכלית יציבה, תוך יצירת איזון בתחומי החיים המשיקים.

מטרה:  לאפשר למשפחות הנמצאות בעוני כלכלי לעבור תהליך משמעותי ולחולל שינוי בהרגלי ההתנהלות הכלכלית, במטרה להביא איזון וצמיחה.

מודל העבודה ב-3 התחומים: 

  •  התחום הכלכלי: מיפוי ושיקוף של המצב הקיים, מיקוד הבעיות  ובניית תכנית עבודה לשיקום ההתנהלות. התהליך כולל לימוד עקרונות ניהול תקציב משפחתי, מודעות ושליטה בהכנסות/הוצאות, הקניית כלים יישומיים לשליטה בתזרים הכלכלי של המשפחה, הכוונה ויעוץ בנושאים שונים כגון התנהלות מול מוסדות פיננסיים, חלוקת תפקידים בבית, חינוך כלכלי לילדים, ועוד.
  • התחום התעסוקתי:  עבור אנשים עובדים- בדיקה של העבודה הקיימת והאפשרויות הנוספות  הקיימות לצורך מיצוי זכויות והגדלה מקסימלית של ההכנסה.   עבור אנשים שאינם עובדים – תהליך של הכנה לקראת מציאת עבודה – מיקוד, מטרות, הכנה לראיונות עבודה, כתיבת קורות חיים, כתיבת חזון תעסוקתי, בדיקה של הקמת עסק עצמאי וליווי התהליך
  • התחום האישי/משפחתי טיפול בבעיות משפחתיות שנראה כי עומדות בדרך להתנהלות כלכלית –משפחתית נכונה כגון: תקשורת זוגית, התנהלות הורית, ועכבות  אישיות אחרות.לכל משפחה נבנית תוכנית ייחודית המתאימה לצרכיה והמלווה בצוות מקצועי של יועצים ומאמנים מהשורה הראשונה, צוות המאפשר למשפחות למידה, רכישת כלי התמודדות, ושינוי ממשי בדפוסי התנהלות ואורח חיים.

התכנית מיועדת לכל משפחה המעונינת לשנות את מצבה הכלכלי, וכרוכה בתשלום סמלי*

 מעוניינים להצטרף לתוכנית? מכירים משפחה שמתאימה - ליצירת קשר לחצ/י כאן

או בטלפון- 077-3377930 (שלוחה 1) או

 

-------------------
​תוכנית "משפחה בפלוס" פועלת בשיתוף פעולה עם פרויקט 'קידום משפחות', במימון ידידות טורונטו.

    איך הגענו לפיתוח התוכנית? 

*עלות התכנית: בין 200ל- 500 ₪, דמי השתתפות סמליים.