תוכנית המנטורים לכלכלת המשפחה

11/12/2015
רקע:
אנו נוטים לחשוב לעיתים, כי ניהול כלכלת המשפחה הינו משימה קלה מאין כמוה. בסך הכל צריך לעבוד, להרוויח כסף - ולהוציא פחות או יותר כמה שאנחנו יכולים (לרוב יותר), תוך שאנו רוכשים לעצמנו חפצים ושירותים להם אנחנו זקוקים (הרבה פעמים - יותר "רוצים" מאשר "צריכים") - פשוט, לא?
בפועל, יותר ויותר בעלי משפחות לא מצליחים להתנהל נכון, חלקם מוציאים הרבה יותר ממה שהם יכולים להרשות לעצמם, חלקם כלל לא יודעים כמה כסף נכנס בכל חודש וכמה יוצא וכולם לא מבינים "למה זה לא עובד".
התוצאה היא אוברדראפט כרוני, מעגל לא נגמר של הלוואות ומיחזור הלוואות, תחושה שעובדים יותר קשה ולמרות זאת יש פחות. אלו הן תוצאות של חיים בחברת שפע, כאשר הכל זמין ולכאורה "בזול", "במבצע", "בתשלומים" – ועוד שיטות הגורמות לצריכה מוגברת שאיננה מותאמת לכושר ההשתכרות ומשעבדת את העתיד לטובת הווה מתמשך ונטול תכנון.
האמת היא, שניהול כלכלת המשפחה דומה בלא מעט מובנים לניהול עסק. זוהי מלאכה שצריך לדעת כיצד לבצע אותה, להסתכל קדימה ולתכנן בחוכמה וכמובן - להתאים בין היכולות האמיתיות לצריכה ולסגל הרגלים צרכניים חכמים ומאופקים יותר. ובחיים, כמו בעסק שנקלע לקשיים, צריך תוכנית הבראה.
השלב הראשון הוא להכיר בקושי – ואז לשנס מותניים ולהתחיל לעבוד.
היועצים המלווים את התהליך הם מומחים בכלכלת משפחה שזה מקצועם וברשותם הכלים המתאימים והמדויקים ביותר כדי לבנות עם המשפחה את תהליך ההבראה היעיל ביותר עבורה - והתהליך הכבר הוכיח את עצמו בקרב אוכלוסיות מגוונות.
מטרות התוכנית:
  • בניית תוכנית קונקרטית של "יציאה מהבוץ" – אוברדראפט כרוני, מחזור הלוואות חוזה ונשנה וכד'.
  • ניתוח יכולותיה הכלכליות של המשפחה וקביעת סדרי העדיפויות להשקעה (הוצאות צריכה וחסכון לעתיד) בהתאם לערכי המשפחה.
  • תכנון תקציב משפחתי לטווח מיידי ולשנה הקרובה.
  • בניית הסכמה משפחתית וחלוקת אחריות בין כל בני המשפחה לשימור והצלחת התוכנית הכלכלית.
  • טיפול בחסמים משפחתיים המונעים יציבות כלכלית ארוכת טווח.
 
מבנה:
סה"כ מפגשים – 10
סה"כ שעות ייעוץ – 15.5.
מס' שבועות בתהליך – 14 (המשפחה צריכה לסיים תהליך עד 4 חודשים מיום ההתחלה).

עלות: 4,500 ₪ 

לתכני הקורס: לחץ כאן להורדה

לטופס הרשמה: לחץ כאן להורדה