למה אני צריכה את זה?? בלוג אישי

2/26/2018
"למה אני צריכה את זה??", "למה"?? (עם שווא בלמד)  צעקתי אל חלל הסלון, מביטה מותשת, בעיניים טרוטות ובלי שמחת חג, בעשרות אריזות צלופן צבעוניות מרשרשות שהמתינו על השולחן למשלוח מנות מחר. וופלים, שוקולדים, ערגליות (מי המציא אותן?), סוכריות קשות, בקבוק יין אדום מתוק קטן ומסכת קרטון לעיניים. 

הייתי אמא לחמישה ילדים, עבדתי במשרה מלאה, עייפה באופן כללי וכל שנה מחדש 'שברתי' את הראש בדיוק כמוכן, מה להכין למשלוח מנות כדי שיהיה יפה, מרשים, עשיר, מיוחד ויעורר קריאות התפעלות. 
זה קרה בדיוק לפני שנה.
כשנכנסנו בעלי ואני לתוכנית "משפחה בפלוס" התאפסנו.
זה קרה בהדרגה, תוך עבודה זוגית מאומצת, ולאט לאט התחלנו לחשב מסלול מחדש. הבנו שנסחפנו בעקבות הלחץ הסביבתי לבזבוזים שלא לצורך..
שנה עברה מאז, ועכשיו, שבוע לפני פורים, אני רגועה.
אני לא נמצאת במערבולת של הכנת עשרות משלוחי מנות עשירים וכבדים בשביל הרושם, אני לא צועקת על הילדים "אל תיגעו בשום דבר", "אל תאכלו מזה", "זוזו מפה, אתם מפריעים!"
בחרנו, בעלי ואני, 8 משפחות קרובות שהן חשובות לנו ואנו רוצים לשמח אותן, קבענו תקציב מראש (יחד עם המלווה המדהימה שלנו) ולא חרגנו ממנו.
אחרי התלבטויות, החלטתי על קערת סלט טעים ומפנק, 3 לחמניות קמח מלא שאני אכין וכוס מרק עדשים/כתום (סגור הרמטית בקופסת פלסטיק עגולה יפה), חם ליום קריר.
עם כל הממתקים מסביב, מי לא ירצה ארוחה חמה, בריאה ומפנקת? 
כשביררתי עם יובל, בן ה-6 הסתבר כי הוא החליט השנה להתחפש לנהג מרוץ. התגובה המיידית שלי היתה לרוץ לחנות לחפש עבורו ולבדוק עלויות. אחר כך נזכרתי שלמדתי לעשות השוואת מחירים, לחשוב אם אני "צריכה" או "רוצה".
כשהצצתי בתווית, החסרתי לרגע פעימה. "179 ₪? בשביל כמה שעות? לא חבל?", חשבתי לעצמי ו'חתכתי' לגמ"ח הקרוב, שם מצאתי אריזה חדשה של נהג מרוץ בדיוק במידה שלו, עם כובע משובץ שחור-לבן, במחיר של 50 ₪! ואפילו דגל תואם לנופף כשייגמר המקצה = הסיבוב במרוצי ראלי.
 
חזרתי הביתה שתיתי כוס קפה ובירכתי את עצמי על האומץ לנהוג (תרתי משמע במקרה הזה...) אחרת ולעשות את מה שנכון לי, לבעלי ומשפחתי.
לפעמים, רק בסוף התהליך אפשר להבין את הדרך שעברת. כמה שגויה ומלחיצה היתה ההתנהלות הקודמת,  ואיך כל דבר יכול לקבל איזון ורוגע בהתנהלות נכונה יותר. 

*ברוגע, מפעילה בווליום מוסיקה פורימית ורעשנית
ילדים, מי בא לרקוד עם אמא?הכותבת: רות ק - בוגרת תוכנית "משפחה בפלוס".