"הצלחתי לשנות אצלי שלושה הרגלים מגבילים: פרפקציוניזם‚ פחד מביקורת וצורך בשליטה"

4/8/2018
משה ותמר, זוג +4 המתגוררים בצפת, הרגישו כי הקושי הכלכלי מעיק עליהם וגורם לאווירה עכורה בבית עד ש...
חבר מה"כולל" המליץ למשה על "משפחה בפלוס" והוא החליט לנסות.
בכניסתם לתוכנית "משפחה בפלוס", חוסר הארגון ניכר בכל תחומי חייהם ובפרט בתחום הניהול הכלכלי . ב'אמתחתם' היו הלוואות ומינוסים בגובה כולל של 275,000 ₪. משה למד בכולל יום שלם ותמר מילאה מקום כסייעת בגן ילדים כעבודה מזדמנת. יחד עם זאת היא הייתה בשלב של פיתוח עסק ביתי של גרביים ואביזרי שיער לילדות כגון סיכות, גומיות וקשתות ייחודיות, אחר הצהריים. כל זאת, כאשר גובה הכנסות המשותפות היו לא יותר מ5,900 ₪!
עם כניסתם לתכנית הותאמה תכנית עבודה לצרכיהם הייחודיים: תמר קיבלה ליווי עסקי ע"י  היועצת העסקית קרן תמיר. נבנתה לה תוכנית עבודה עסקית והן עבדו  על טיוב השיווק של העסק החדש, תמחור ותחזוק הקיים. קרן עזרה לתמר לפרוץ חומות של אמונות מגבילות, לפתח יצירתיות, לפרוץ כיוונים עסקיים ועוד.
מבחינה כלכלית, היועץ הכלכלי איתמר פרייליך, בנה יחד איתם תוכנית הבראה כלכלית ותקציב חודשי מפורט. כשביקשו בני הזוג לרכוש דירה,  , הוענק לבני הזוג יעוץ משכנתא לבחירת המסלול המיטבי עבורם, מה שחסך מהם הוצאת סכומים גדולים הרבה יותר במצטבר לאורך השנים.

בתחום הזוגי:
עם היועץ המשפחתי אלי גרוס, קיבלו בני הזוג כלים וכוחות מעצימים לבניית הביטחון העצמי ושבירת חסמים שצצו בתהליך. בנוסף, גם עבודה זוגית על התמודדות מול הדומה והשונה, תקשורת בינ-אישית, דיאלוגים וניהול קונפליקטים.
תמר הייתה צריכה חיזוק בתחומי ניהול זמן, סדרי עדיפויות וקבלת ה"עצמי". כמו כן, 'פירוק' מנגנוני הגנה ו'ריקוד' הישרדותי שהיוו דפוס התנהגות בולט של שניהם. 
הם הגיעו לפגישת סיום ביום הנישואין התשיעי שלהם. נרגשים ומלאי הכרת הטוב.

"אלי גרוס היועץ הזוגי-משפחתי- תרם לנו רבות לשינוי בזוגיות, לטובה כמובן, התקשורת בנינו טובה יותר, יש יותר שיתוף פעולה הדדי, התחשבות ומודעות האחד לצרכי האחר, מה שלא היה בעבר", אמרו.
משה נפגש עם אלי לשתי פגישות בתחילת התהליך לבניית ביטחון עצמי והוא מעיד ש: "הפגישות עזרו לי לשפר את הביטחון גם בעבודה וגם בחברה, והתקשורת שלי עם אנשים השתפרה באופן כללי".

בתחום הכלכלי:
בפגישה, הם סיפרו כי לאורך כל חייהם הבוגרים הם חשבו שיהיו תמיד במינוס וחובות והנה למרות קניית הבית, יציאה ללימודים של שניהם (תואר ראשון בחינוך ועבודה סוציאלית) בשנה האחרונה הם בפלוס ללא הלוואות.
הם מעידים שלמדו לעמוד על שלהם מול הרשויות ומול חברות עסקיות וכבר הצליחו לקבל עסקאות טובות בתחום הסלולר והביטוח.

איתמר שיקף להם כל פעם את מצבם ואת ההתנהגות שלהם בצורה מדויקת, והם הרגישו שקיבלו הרבה בונוסים מעבר לידע פיננסי חשוב. בזכות ההתמדה והתכנון המדויק, ההלוואות והמינוסים קטנו מחודש לחודש בקביעות והם פתחו תוכנית חיסכון. 

בתחום התעסוקתי:
שאלנו את תמר איך עבר התהליך בתחום היעוץ העסקי לגבי פתיחת העסק החדש
תמר:
"לקרן יש אנרגיה נפלאה. כמו קרן אור. היא עזרה לי לשנות שלושה הרגלים מגבילים: פרפקציוניזם, פחד מביקורת וצורך בשליטה".
תמר סיפרה בנוסף, כי למדה לקבל החלטות. בעבר, זה היה קושי מוכר ומעיק שגרם לה תכופות להשאיר קצוות פתוחים באופן קבוע, עם הימנעות מקבלת החלטות. לפעמים, חברות היו שואלות אותה בפליאה איך קיבלה החלטה להתחתן...:)

העסק התקדם יפה וההכנסות שלהם עלו, ההתנהלות המחושבת שלהם אפשרה להם גם לצאת לחופשה משפחתית שחלמו עליה רבות.

בני הזוג העידו כי קיבלו המון תובנות וכלים אימוניים, הרגישו שהם מגיעים לפגישה אימונית-טיפולית. 
שני בני הזוג הודו על המתנה שקיבלו וסיכמו שהתהליך היווה מקפצה אדירה בשבילם.